Karkonosze serwis turystyczno informacyjny, Huta Szkła Kryształowego Julia


Huta Szkła Kryształowego Julia


Szklane hutnictwo jest przemysłem powoli wymierającym. Rzemiosło, które kiedyś masowo występowało w Polsce, teraz staje się produktem bardzo niszowym. Warto więc zobaczyć, jak przebiega proces wyrobu kryształów. Mamy do dyspozycji przewodników, którzy opowiadają o historii hutnictwa i technik wyrobu kryształów. Szkło kryształowe w Polsce wyrabiane jest już tylko w kilku miejscach. Kryształ jest magiczny i dzięki obróbce w wydaniu ręcznym, takim jak to się robiło 100 lat temu, jest bardzo unikatowe. Można zobaczyć jak się ją szlifuje, zdobi a końcowy wyrób obejrzeć w szerokim asortymencie firmowego sklepu, gdzie można również nabyć po atrakcyjnej cenie.

Zakład stale produkujący wyroby udostępnia trasa turystyczną. Zwiedzający zapoznaje się z procesami technologicznej produkcji szkła kryształowego.

Zwiedzanie odbywa się w towarzystwie przewodnika co godzinę zegarową od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 do 12.30 w dni robocze i trwa ok. 40 min.

Podstawowe etapy zwiedzania huty obejmują: dział wytopu, czyli ręczne i mechaniczne formowanie szkła kryształowego, odprężanie, studzenie oraz przygotowanie wyrobu do dalszej obróbki, zdobienie, prezentacja wyrobów gotowych oraz przejście do galerii szkła.

Kontakt
ul. Żymierskiego 73
58-573 Piechowice
tel.  +48 75 761 2413
+48 75 761 2414
+48 75 761 2415
Fax: +48 75 761 2416
julia@crystaljulia.com
www.crystaljulia.com
www.sklep.crystaljulia.com

Galeria zdjęćApartament

Apartament Pele

Szklarska Poręba


Copyright (c) InterPele  www.e-karkonosze.info 


statystyka